Tendencje do swobodnego spadania Bitcoina zaalarmowały giełdyAakash

  • 27. Juni 2020 at 20:07

W latach poprzedzających rok 2020 był powiązany z jednym wydarzeniem i tylko jednym wydarzeniem – zmniejszeniem o połowę, ale teraz, gdy minęło już pół roku, wydarzeniem, które dominuje w pamięci społeczności kryptokurrency jest „Czarny Czwartek“. 12 marca, Bitcoin stracił ponad 50 procent swojej wartości w ciągu jednego dnia, spadając z ponad 7 500 dolarów do poniżej 4 000 dolarów w mniej niż 12 godzin, co oznacza największy jednodniowy spadek dla kryptokurrency od ponad siedmiu lat.

Pomimo tego, że Bitcoin Code odzyskał całą utraconą wartość po „Czarnym Czwartku“ i nawet obrócił się o 35 procent zysku od tego czasu, jego efekty pozostają trwałe. Ze względu na powagę i szybkość spadku, wielu inwestorów i giełd zostało zaskoczonych. Niepodejrzani inwestorzy, zarówno na długich, jak i na krótkich transakcjach, widzieli, że ich pozycje uderzają, podczas gdy giełdy, ośrodki wszystkich transakcji, nie były w stanie poradzić sobie z rosnącymi wolumenami.

Na trzech największych giełdach kontraktów terminowych – BitMEX, Huobi i OKEx, 12 marca wolumen transakcji wyniósł ponad 25 miliardów dolarów, a tam gdzie był wolumen i zmienność, na pewno było kilku zwycięzców i wielu przegranych. Wraz z przesuwaniem się ceny z 7 500 $ do 3 800 $ i powrotem do 5 500 $ w ciągu dnia, zarówno długie jak i krótkie pozycje spotkały się z falą likwidacji, przy czym sam BitMEX zajmował się ponad 1 miliardem $ dziennej likwidacji. Ponadto, giełda instrumentów pochodnych stanęła przed zarzutem stosowania wyłącznika w celu wstrzymania transakcji, ze względu na masowe likwidacje.

Podczas gdy ruch z 12 marca był nieoczekiwany, nawet dla rynku Bitcoin, jest on przypomnieniem niepewnych czasów, w których żyjemy. Wydaje się, że giełdy krypto walutowe, medium czerpiące zyski z niestabilności, wyciągnęły swoje wnioski i podrywają skarpetki na wypadek, gdyby „Czarny Czwartek“ był oznaką tego, co ma nadejść.

Wymiana na gotowo

Jay Hao, dyrektor generalny OKEx, powiedział AMBCrypto, że kilka „środków zarządzania ryzykiem“ zostało przyjętych i przetestowanych w „różnych warunkach rynkowych“ w przypadku kolejnej katastrofy. Spośród nich zwrócił uwagę na zastosowanie „Limitu pozycji“, narzędzia, które uniemożliwiłoby klientom otwieranie dużych pozycji na wysokim poziomie dźwigni finansowej. Biorąc pod uwagę nieuchronność wysokiej likwidacji, dodał, że zlecenia likwidacji zostaną pocięte na „mniejsze kawałki i skierowane do księgi zamówień“, tak aby wpływ na rynek był utrzymywany na niskim poziomie. Ponadto system depozytów zabezpieczających będzie „warstwowy“, co zapobiegnie „niepotrzebnej kaskadowej likwidacji“ podczas zmienności.

Podobne środki ostrożności zostały przyjęte przez Binance. Aaron Gong, wiceprezes Binance Futures, podkreślił „przyjazne dla użytkownika mechanizmy inteligentnej likwidacji“ podczas tych wahań cen. Giełda kontynuuje również inwestycje w swój fundusz ubezpieczeniowy. Dodał,

„Na poziomie systemu zbudowaliśmy naszą platformę do obsługi dużych wolumenów nawet w okresach zmienności. “

Usystematyzowany i nieprzerwany proces likwidacji, oprócz głębokiego funduszu ubezpieczeniowego, ma kluczowe znaczenie na rynku, na którym aktywa poruszają się o ponad 50 procent, a dźwignia finansowa transakcji jest trzycyfrowa. BitMEX odczuł skutki likwidacji, ponieważ tylko 12 marca fundusz ubezpieczeniowy odnotował spadek o 1.627 BTC. Następnego dnia giełda uzupełniła swoje fundusze o 2.612 BTC.

Nie trzeba dodawać, że giełda mówi: „jeśli się nie przygotujesz, to się przygotuj na porażkę“.