Prometheum i Anchorage mają uruchomić alternatywny system handlu kryptowalutami

  • 1. April 2021 at 20:24

Alternatywny system obrotu, PEATS, stara się zostać platformą regulowaną przez FINRA i SEC.

Anchorage Digital Bank, pionier w zakresie przechowywania aktywów cyfrowych, i platforma handlowa kryptowalut Prometheum są w końcowej fazie zatwierdzania alternatywnego systemu handlu lub ATS, dostosowanego specjalnie do inwestorów kryptowalutowych

Prometheum Ember ATS, znany również jako PEATS, walczy o wprowadzenie technologii alternatywnego systemu handlu do aktywów cyfrowych. Bitcoin Millionaire zostanie otwarty dla handlowców do czasu ostatecznego zatwierdzenia przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd ( SEC) . PEATS jest obecnie poddawany rygorystycznemu „ trzystopniowemu procesowi” zatwierdzania publicznego ATS. Po uruchomieniu Anchorage będzie przechowywać wszystkie aktywa cyfrowe, w ramach których transakcje są dokonywane za pośrednictwem PEATS.

Powszechnie spotykany na tradycyjnych rynkach finansowych, ATS jest publiczną platformą, która dopasowuje zamówienia kupna i sprzedaży swoich użytkowników. W związku z tym nie jest regulowana jako giełda. Rachunki ATS reprezentują znaczną część płynności znajdującej się na rynkach publicznych na całym świecie

Aaron Kaplan, założyciel i współzałożyciel Prometheum, wyjaśnił znaczenie systemu ATS dla rynków kryptowalut:

„Publiczny system ATS dla aktywów cyfrowych umożliwi skuteczniejsze dopasowywanie zamówień i lepsze odkrywanie cen, przynosząc mniejsze spready cenowe i uproszczone uczestnictwo dla wszystkich inwestorów”.

Nathan McCauley, prezes i dyrektor generalny Anchorage, powiedział, że „przejrzystość przepisów jest podstawą umożliwiającą szerokie wykorzystanie zasobów cyfrowych”.

Oczekuje się, że po uruchomieniu PEATS będzie pełnowartościowym rynkiem elektronicznym zapewniającym przechowywanie i rozrachunek w łańcuchu. Będzie regulowany przez SEC i Financial Industry Regulatory Authority lub FINRA.

Wydaje się, że Anchorage jest na dobrej drodze do wzrostu po tym, jak firma uzyskała pierwszy statut banku cyfrowego od Biura Kontrolera Waluty, czyli OCC, na początku tego roku. W lutym 2021 r.Anchorage z powodzeniem pozyskała 80 milionów dolarów w ramach finansowania serii C, kierowanego przez GIC, suwerenny fundusz majątkowy Singapuru.