BTC Recovery Runs Into Resistance and Could Dive Under $7,700

  • 27. Juni 2020 at 20:10

W dniu 25 czerwca cena BTC spadła do 8.899 dolarów, a następnie powróciła do poziomu 9.170 dolarów w momencie pisania. Podczas gdy kluczowe wsparcie w wysokości 9 tys. dolarów pozostaje niezmienne, sztandarowa kryptokurna waluta od dwóch tygodni waha się w wąskim przedziale, ponieważ z trudem stawia opór na poziomie 9,200 dolarów.

Patrząc w przyszłość, cena prawdopodobnie umocni się powyżej $9,200, a początkowy opór utworzy się na poziomie zbliżonym do $9,330.

Opcje Bitcoinów wygasają dzisiaj
Kurs BTC spadł dziś do poziomu 9.076 dolarów, co stanowi 7% spadek w stosunku do wysokiego kursu z tego tygodnia.

Spadek ten nastąpił przed wygaśnięciem około 114 700 kontraktów na opcje BTC o szacunkowej wartości ponad 1 mld USD na wielu giełdach instrumentów pochodnych.

Obserwatorzy spodziewali się burzliwych ruchów cen, gdy handlowcy opcji starali się przesuwać kursy BTC spot w kierunku ceny wykonania ich opcji.

Niemniej jednak, dane dotyczące Skew pokazują, że większość opcji kupna ukierunkowana była na 10 i 11 tys. dolarów jako cenę wykonania, podczas gdy osoby posiadające opcje sprzedaży oczekiwały, że cena spot spadnie nawet do 8 tys. dolarów.

To powiedziawszy, wygląda na to, że Bitcoin będzie kontynuował trend w kierunku bocznym po wygaśnięciu opcji. Co więcej, oczekuje się, że to zdarzenie spowoduje ogromną zmienność, ponieważ jest to najwyższe wygaśnięcie w historii.

Program PlusToken Ponzi może mieć wpływ na cenę BTC.

BTC może przygotować się na poważną wyprzedaż, ponieważ wielomiliardowe oszustwo wyrzuca na rynek ogromną liczbę skradzionych żetonów ETH i BTC.

Obecnie wielu handlowców jest bardzo zaniepokojonych ostatnimi 22 000 transakcji Bitcoin Trader, które zostały dokonane przez sprawców niesławnego programu PlusToken Ponzi.

Ostatni raz oszuści przenieśli tak znaczną liczbę monet BTC w dniu 11 lutego tego roku, podczas którego około 12 000 BTC zostało przeniesionych pod nieznany adres związany z depozytami mieszanymi.

Po tej ogromnej transakcji BTC osiągnęła szczytowy poziom 10 500 USD i weszła w fazę spadku, w której jej cena spadła o prawie 70%.

Przyciągnęło to uwagę wybitnego analityka danych w łańcuchu, Ergo, który napisał na tweeterze, że istnieje silna korelacja między ceną Bitcoinu a dumpingiem monet przez PlusToken.

Dlatego szef DTC Capital, Spencer Noon, twierdzi, że ta ostatnia transakcja przez oszustów może doprowadzić do katastrofalnego krachu na rynku. Co więcej, metryka w łańcuchu wspiera ideę, że sztandarowa krypto waluta przygotowuje się na znaczący impuls w dół.

Na przykład, proporcja aktywnych monet obecnie maleje, podczas gdy ceny BTC poruszają się nieco w wąskim zakresie handlowym. W takich warunkach, spadek może wywołać wyprzedaż, która po osiągnięciu punktu kryptograficznego spowoduje wzrost cen BTC do 7.700 USD lub mniej.