Bitcoin's Options Market Sees Just 6% Chance of $20K Before Year's End

  • 29. Oktober 2020 at 14:23

Szansa na trafienie piłki do 20 lub więcej jest bardziej prawdopodobna niż Bitcoin powyżej 20 tys. dolarów do końca roku, według rynku opcji.(Greg Montani/Pixabay)
Omkar Godbole
Bitcoin’s Options Market Sees Just 6% Chance of $20K Before Year’s End
Podczas gdy rajd Bitcoin Bank w ciągu ostatniego miesiąca ożywił rozmowy o jego cenie, osiągając pod koniec roku nowy rekordowy poziom powyżej 20.000 dolarów, rynek opcji krypto walutowych nadal przypisuje bardzo niskie prawdopodobieństwo realizacji tego scenariusza.

W czasie prasy, Bitcoin (BTC, -1,50%) widział 6% prawdopodobieństwo handlu Bitcoinem powyżej historycznego wyżu 20.000 dolarów pod koniec grudnia, według źródła danych Skew.

„Poniżej-10% prawdopodobieństwo rekordowych wzrostów do końca roku oznacza, że rynek nie jest zaniepokojony tym wynikiem“, powiedział Vishal Shah, inwestor opcji i założyciel Polychain Capital-backed derivatives exchange Alpha5 w czacie telegraficznym CoinDesk.

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.
Opcja jest instrumentem pochodnym, który daje nabywcy prawo, ale nie obowiązek zakupu lub sprzedaży instrumentu bazowego po określonej cenie w określonym dniu lub przed określonym terminem. Opcja kupna daje jej właścicielowi prawo do zakupu czegoś, podczas gdy opcja sprzedaży daje prawo do sprzedaży.

Prawdopodobieństwo opcji jest obliczane za pomocą formuły Blacka-Scholesa w oparciu o krytyczne wskaźniki, takie jak ceny opcji kupna, ceny wykonania (strike), cena instrumentu bazowego oraz stopa procentowa „wolna od ryzyka“ dla inwestycji jako skarbów USA oraz czas dojrzewania.

Wysokie prawdopodobieństwo zaniżenia ceny rynkowej?
Cena Bitcoin’a wzrosła z 3.867 dolarów do 13.800 dolarów w ciągu ostatnich 7 i pół miesiąca. Jednakże, podczas gdy ceny wzrosły o ponad 250%, szanse na to, że Bitcoin osiągnie rekordowy poziom pod koniec roku są marginalne – z 4% do 6%. Prawdopodobieństwo to osiągnęło szczytowy poziom 8% w lipcu.

W związku z tym można stwierdzić, że rynek opcji nie wycenia możliwości wzrostu cen do 20.000 dolarów przed 31 grudnia.

Jednak niekoniecznie tak jest, ponieważ Bitcoin ma teraz tylko osiem tygodni na wykres 50% rajdu do 20 000 dolarów. W marcu, Bitcoin miał trzy kwartały – dziewięć miesięcy – na zakwestionowanie rekordowych wyników. Wraz ze spadkiem czasu do wygaśnięcia, maleje prawdopodobieństwo wzrostu cen powyżej danego poziomu.

Przeczytaj więcej: Opcje Bitcoinów na CME przeskakują o 300% jak Traderzy biorą zakłady bycze (Bullish Bets)

Poza tym, bitcoin docenił 50% lub więcej w ciągu dwóch miesięcy tylko osiem razy w swojej 10-letniej historii, a trzy z ośmiu dwumiesięcznych 50% zwyżki cen miały miejsce podczas hossy w 2017 roku.

Biorąc pod uwagę spadek czasu pozostającego do końca grudnia i historyczne działania cenowe Bitcoin’a, rynek opcji może wydawać się racjonalny w wycenie z 6% prawdopodobieństwem, że krypto waluta osiągnie dożywotnie wyży pod koniec grudnia.

„Wydaje się, że rynek opcji nie daje się ponieść ostatniemu silnemu impulsowi cenowemu“ – powiedział Sui Chung, CEO CF Benchmarks, w oświadczeniu dla CoinDesk. Chung dodał, że „jeśli ekstrapolujemy akcję cenową Bitcoin’a i zmienność ostatnich 90 dni do końca grudnia, to Bitcoin wydaje się być ustawiony na koniec roku pomiędzy 14.000$ a 15.000$“.

Rynek opcji widzi obecnie 40% prawdopodobieństwo handlu cenami powyżej 14.000 dolarów do końca roku.

Niektórzy przedsiębiorcy mogą twierdzić, że rynek opcji jest zawyżona cena kursu Bitcoin rośnie powyżej 20.000 dolarów. Dzieje się tak dlatego, że trzymiesięczna sugerowana zmienność (IV), czyli oczekiwania inwestorów co do tego, jak niestabilne mogą być ceny w następnym kwartale, zawisła znacznie powyżej trzymiesięcznej zrealizowanej zmienności (RV), czyli odchyleń cenowych, obserwowanych w ciągu ostatniego kwartału.

Obecnie trzymiesięczna IV wartość wynosi 3,2%, a RV zawisła na poziomie 2,5%. Prawdopodobieństwa rynkowe opcji mają pozytywną korelację z sugerowaną zmiennością.

Patrząc w przyszłość, kursy wyznaczające nowy rekord w tym roku wzrosłyby, gdyby wykresy kryptograficzne szybko przekroczyły wysoki poziom z czerwca 2019 r., wynoszący 13 880 USD. Według wykresów technicznych opór pomiędzy 13 880 USD a 20 000 USD jest bardzo mały.